Czas na play-offy!

Czyli dokładnie co się będzie działo.

Zakończyła się runda zasadnicza sezonu 2021/22. Co oznacza, że rozpoczynamy decydującą fazę sezonu, która będzie skupiona wokół dwóch grup meczów – play-off oraz play-out.

 

Zespół z Sosnowca pierwszy raz w historii rozgrywek od wznowienia działalności będzie rywalizował w fazie play-off na zapleczu ekstraklasy siatkarskiej. W pierwszej z trzech fazy play-offów  będzie rywalizować w sumie osiem drużyn. Obok sosnowieckich Płomyczków będzie to Tarnów, Mielec, Nowy Dwór Mazowiecki, Częstochowa, Poznań, Jarosław oraz Krosno. Osiem drużyn zagra w następujących parach:

 

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów

KSS Karpaty Krosno

ITA TOOLS STAL Mielec

SAN-Pajda Jarosław

LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Asotra Płomień Sosnowiec

KS Sorella Częstochowianka

ENEA Energetyk Poznań

 

W tej fazie play-off gramy do dwóch wygranych meczów. Pierwszy mecz gramy na terenie drużyny, która po rundzie zasadniczej zajęła niższe miejsce w tabeli. Rewanż i ewentualny trzeci mecz będzie rozegrany na terenie drużyny z lewej strony tabeli wyżej.

 

Zwycięzcy przechodzą do następnej fazy play-off, czyli tzw. strefy medalowej, w której rywalizacja ostatecznie zadecyduje, która z drużyn zajmie miejsca od pierwszego do czwartego. Natomiast drużyny, które w fazie play-off 1-8 przegrają swoje mecze kończą sezon na miejsca zgodnie z kolejnością w tabeli po rundzie zasadniczej.

 

W przypadku naszej drużyny:

  • Pierwszy mecz z Nowym Dworem Mazowieckiem odbędzie się w Hali Milowice w najbliższą sobotę 2. kwietnia o godzinie 17:00
  • Rewanż nastąpi tydzień później na terenie przeciwniczek 9 kwietnia o godzinie 18:00
  • Ewentualny trzeci mecz zaplanowany jest również w Nowym Dworze Mazowieckim na 10 kwiecień ponownie o godzinie 18:00

 

W przypadku wygranej naszej drużyny będziemy walczyć w fazie 1-4; przegrana oznacza, że zakończymy sezon na 6. miejscu.

 

O utrzymanie w I Lidze zagrają w fazie play-out cztery drużyny: Białystok, Warszawa, Aleksandrów Łódzki oraz Stężyca. Sezon natomiast zakończyły zespoły ze Szczyrku oraz Wieliczki.

 


 

Komentarz